Що взяти з собою в укриття (бомбосховище)

Дата: 11.03.2022 12:32

В разі отримання повідомлення про евакуацію потрібно:

•  зібрати необхідний запас продуктів на 2-3 доби, медикаменти, одяг, взуття, предмети особистої гігієни, документи, гроші, найбільш цінні речі тощо (загальна вага речей на одну людину не повинна перевищувати 50 кг).

Якщо ви в цей час перебуваєте на роботі, потрібно:

•  виконувати розпорядження керівника з цивільного захисту вашого підприємства (компанії);
  • діяти згідно із затвердженим планом цивільного захисту;
  • брати участь у проведенні аварійно-рятувальних робіт.

Якщо під час сигналу “Увага всім!” ви перебуваєте в транспорті або громадському місці (магазин, ринок, кінотеатр тощо), слід уважно прослухати повідомлення, після чого дотримуватися озвучених інструкцій.

Якщо після сигналу Повітряна тривога не було подальших інструкцій – пройдіть у найближче укриття або лягайте на підлогу, якщо укриття поряд немає і чути звуки вибухів або літака/ракети, що наближається.

За підтримки Мінцифри в Україні запустили мобільний додаток Повітряна тривога. Він сповіщає користувачів про сирени для оперативної реакції на початок та закінчення тривог. За допомогою додатку вам вдасться не пропустити жодну Повітряну тривогу, де б ви не перебували.