Загальношкільні правила поведінки для учнів

Дата: 09.11.2021 12:52

Загальні правила поведінки здобувачів освіти

• Учень приходить в школу за 15-20 хвилин до початку занять, чистий і охайний, займає своє робоче місце з першим дзвінком, готує все необхідне навчальне приладдя.
  • Школа – територія, на якій не місце будь-яким видам зброї, в т.ч. ножам, вибуховим, вогненебезпечним речовинам; спиртним напоям, сигаретам, наркотикам і іншим одурманюючим засобам й отрутам.
  • Йти зі школи та її території в урочний час можна лише з дозволу педагогів (за узгодженням із батьками).
  • У разі пропуску занять до 3-х днів учень зобов’язаний пред’явити класному керівнику довідку або записку від батьків (осіб, що їх заміняють) про причину відсутності на заняттях. У разі пропуску більше трьох днів учень зобов’язаний представити довідку з медичної установи.
  • Учень школи повинен проявляти пошану до старших, піклуватися про молодших. Школярі поступаються дорогою дорослим, старші – молодшим, хлопчики – дівчаткам.
  • Поза школою поводяться скрізь і усюди так, щоб не принизити свою честь і гідність, не заплямувати добре ім’я закладу.
  • Учні бережуть майно школи, акуратно ставляться як до свого, так і до чужого майна, дотримуються чистоти і порядку на території школи.
  • До учнів, які привласнили чужі речі, будуть застосовувати дисциплінарні стягнення. У разі спричинення збитку чужому майну, батьки учнів, які заподіяли збиток, несуть матеріальну відповідальність.
  • Фізична конфронтація, залякування і знущання є неприпустимими формами поведінки.
  • Учень зобов’язаний виконувати домашні завдання в терміни, встановлені шкільною програмою. Щодня вести запис домашніх завдань в щоденнику, пред’являти його на першу вимогу вчителя.

Поведінка на заняттях

• Коли вчитель входить в клас, учні встають, вітаючи вчителя. Так само учні вітають будь-якого дорослого, який увійшов до класу під час занять, окрім уроків інформатики, коли учні працюють за комп’ютером.
  • Під час уроку не можна шуміти, відволікатися самому і відволікати інших товаришів від занять розмовами, іграми й іншими справами, що не стосуються уроку.
  • Якщо під час занять учню необхідно вийти з класу, то він повинен попросити дозволу у вчителя, піднявши руку.
  • Якщо учень хоче поставити питання вчителеві або відповісти на питання вчителя, він піднімає руку.
  • Під час уроку учень має право ставити питання вчителеві, якщо не зрозумів матеріал під час пояснення.
  • Учень має право в коректній формі обстоювати свій погляд і свої переконання при обговоренні різних суперечливих і неоднозначних питань.

Поведінка на перервах

Під час перерви учень зобов’язаний:

• Підтримувати чистоту і порядок на своєму робочому місці;
  • Вийти з класу, якщо попросить учитель;
  • Підкорятися вимогам чергового учня чи учителя;
  • Під час перерви учні можуть вільно переміщатися по школі, окрім тих місць, де їм заборонено знаходитися в цілях безпеки (горище, підвал, кухня, фізична і хімічна лабораторії, майстерня, спортзал).

Обов’язки чергового класу

• Чергування по школі здійснюється за допомогою учнів 9-11класів.
  • Графік чергування по школі встановлюється заступником директора з виховної роботи спільно з класними керівниками 9-11класів.
  • Учні чергового класу разом з класним керівником приходять до школи о 7 годині 45 хвилин і йдуть додому після останнього уроку по закладу освіти.
  • Чергові учні на своїх постах стежать за дотриманням дисципліни й порядку під час перерв, зауваження порушникам робляться в тактовній формі ( у разі непорозуміння звертаються до чергового вчителя, класного керівника по допомогу).
  • Надають необхідну допомогу в організації освітнього процесу вчителям і адміністрації школи.
  • Протягом усього року ведеться «Журнал чергування», до якого записуються зауваження, побажання та ін. (прізвища тих, хто запізнився, відсутній чи порушує дисципліну тощо).