10 порад класним керівникам 5-х класів щодо успішної адаптації учнів

Дата: 07.09.2022 13:36

• Проявляти доброзичливе ставлення, підтримку.
  • Реалізовувати демократичний стиль керівництва.
  • Не висувати на початку року великих вимог до дітей, пам’ятати різницю між п’ятикласниками та іншими учнями середньої школи.
  • Намагатись, щоб заняття викликали в учня позитивні переживання, позитивне емоційне ставлення до навчального предмета.
  • Орієнтувати дітей на вироблення об’єктивних критеріїв успішності і неуспішності, прагнення перевірити свої можливості і знаходити (за допомогою дорослих) шляхи подальшого їх розвитку і вдосконалення.
  • Допомогти учням із низьким соціальним статусом в класному колективі відчути себе потрібними і бажаними в класі.
  • Проводити відповідні класні години для покращення неформальних відносин між дітьми з використанням активних форм роботи.
  • Залучати до позакласної роботи, групових заходів, щоб вони більше спілкувалися.
  • На позакласних заходах давати можливість проявити себе з кращої сторони.
  • Звертати увагу однокласників на успіхи цих дітей у тому, що в них виходить.