День вишиванки 2023
Українська вишиванка - не просто святковий одяг. Споконвіку сорочка, вишита дружиною або мамою, вважалася потужним оберегом від нещасть: кожен стібок зберігав у собі любов і тепло душі. У кожному регіоні України є свої традиції вишивання і символізм орнаментів, але незмінно лише одне: вишиванка - це частина генетичного коду українця. Саме тому, починаючи з 2006 року, міжнародна спільнота почала відзначати День вишиванки.
Зараз День вишиванки має особливий сенс - українці змушені відстоювати свою національну автентичність і боротися за неї, віддаючи свої життя. Зараз, в умовах воєнного часу, не проводяться марші та дефіле вишиванок, ярмарки, концерти чи інші масові заходи, та долучитися до свята може будь-хто - потрібно просто одягнути вишиванку або будь-який інший одяг з українською вишивкою.
У Нижньоселищенському ліцеї було проведено ряд заходів присвячених відзначенню Дня вишиванки. Весь ліцей долучився до флешмобу "Одягни вишиванку", також учні 2-х класів провели цікаву виховну годину з елементами гри: діти розгадували ребуси, складали прислів'я та асоціативний кущ до слова вишиванка. В шкільному музеї "Перлини рідного села" проводились екскурсії "Вишивка мого народу", екскурсовод Юлія Вакаров (5-А клас) розповідала учням про традиційні види вишивки та цікаві факти про вишиванку. Виховний захід "Вишиванка - генетичний код нації", організований 7-Б, провели для учнів 6-8 класів. Дітям особливо сподобалась інсценізація уривка з повісті "Вечори на хуторі поблизу Диканьки" на сучасний лад.